Bisidder/rådgiver til generalforsamling

Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)
  • Forfatter
    Indlæg
  • #12621

    Hej

    Må man som andelshaver have en bisidder med til generalforsamling uden at spørge bestyrelsen om lov? Jeg tænker her på, hvordan man skal fortolke §24, 3 i vedtægterne. Som jeg læser det, skal man ikke spørge.

    På forhånd mange tak

    Med venlig hilsen

    Christina Jørgensen

    #12723
    nd
    Deltager

    Hej
    Svaret må være ja man må gerne havde en bisidder med på en generalforsamling
    venligst
    nd

Viser 2 indlæg - 1 til 2 (af 2 i alt)
  • Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.
Opret nyt emne
Er du ikke allerede bruger?
– Opret dig her

Har du glemt dit kodeord?
– Få tilsendt et nyt